44,13,11,65,1
1,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,18,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,200
0,0,0,0,0,41,15,5,0,1,0,20,0,0

"Pierwsze śniadanie w TOKu"

W dniu 10 listopada 2020 r. dr Andrzej Kłoda był gościem programu "Pierwsze śniadanie w TOKu" emitowanym na antenie Radia TOK FM. Zapraszamy do posłuchania radiowej audycji w formie podcastu Psychiatria w Polsce dziś i w przyszłości. Czego potrzebujemy?

 

#PopieramCentraZdrowiaPsychicznego
"Uznając, że zdrowie psychiczne jest fundamentalnym dobrem osobistym człowieka, a ochrona praw osób z zaburzeniami psychicznymi
należy do obowiązków państwa (...)"*

*Preambuła - Ustawa z dnia 19.08.1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego

Zachęcamy do włączenia się w akcję i podpisania petycji do Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego z prośbą o podjęcie decyzji w sprawie przedłużenia pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego oraz wsparcie transformacji  leczenia psychiatrycznego ze skoncentrowanego na izolacji w szpitalu na rzecz leczenia środowiskowego w Centrach Zdrowia Psychicznego.

Link do petycji --> #PopieramCentraZdrowiaPsychicznego

 

 

WYSTĄPIENIE POSEŁ NA SEJM RP - PANI MAŁGORZATY PĘPEK W SPRAWIE CZP

Wybuch pandemii COVID-19 spowodował zahamowanie rozpoczętego w czerwcu 2018 roku pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego. Obecnie od decyzji Ministerstwa Zdrowia zależy przyszłość dalszej transformacji leczenia psychiatrycznego.

W związku z powyższym Pani Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek złożyła oświadczenie poselskie w sprawie kontynuacji reformy opieki psychiatrycznej w Polsce.

Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia Pani Poseł w Sejmie  ---> Wystąpienie w sprawie CZP 

 

PETYCJA W SPRAWIE PRZYSZŁOŚCI CENTRÓW ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Zachęcamy do podpisywania petycji w sprawie przyszłości Centrów Zdrowia Psychicznego, w tym rozwijania leczenia środowiskowego.

Link do petycji --> Fundacja eFkropka

              

 

 

Szkolenie pracowników CZP

Dbając o jak najwyższą jakość świadczeń zdrowotnych oferowanych przez Centrum Zdrowia Psychicznego w Cieszynie zorganizowaliśmy cykl szkoleń dla naszych pracowników.

W okresie od lipca do września b.r. psycholodzy Centrum Zdrowia Psychicznego w Cieszynie uczestniczą w szkoleniach uzupełniających wiedzę oraz podnoszących kwalifikacje i kompetencje zawodowe. Program szkoleń obejmuje następującą tematykę zagadnień:

Diagnoza psychologiczna z wykorzystaniem skali inteligencji WAIS-R”,

Zasady diagnozowania i opiniowania w neuropsychologii klinicznej”,

Utrata i żałoba – aspekty diagnostyczne, interwencja kryzysowa i wybrane zagadnienia psychoterapii”,

Warsztaty psychologa klinicznego. Umiejętności praktyczne i narzędzia diagnostyczne”.

Zorganizowane dla naszych psychologów szkolenia są licencjonowane, zgodne z przepisami prawa oraz oparte na aktualnej wiedzy medycznej i psychologicznej.

Dzięki uprzejmości Starosty Pana Mieczysława Szczurka uczestnicy szkoleń mogą przyswajać wiedzę z zachowaniem procedur bezpieczeństwa obowiązujących w związku z pandemią COVID 19 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

 

  

 

© 2020 Centrum Zdrowia Psychicznego w Cieszynie